Švédsko – Slovensko 4:0 (kon.) | USA – Kanada 4:6 (kon.)
konec
USA
4:6 (1:0, 2:2, 1:4)
Kanada
Neděle 05.05.2024, 17:00 • Metro Arena, Espoo • Mistrovství světa do 18 let • Finále
Partner:

Teď už ale budou následovat momenty, na které nezapomenou kanadští hokejisté. Nejprve si pojedou pro zlaté medaile, poté uslyší hymnu a úplně na konci si přeberou pohár.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:50:58)

Pro stříbrné medaile si nyní přijíždějí hokejisté Spojených států, kteří jsou pochopitelně zklamaní, protože dnes na vítězství rozhodně měli.

Střely na bránu: 35 – 25

Po třech letech Kanada znovu vyhrála MS do osmnácti let! V úvodních dvou třetinách byli Američané lepším týmem, ale zlomový moment nastal při vyloučení Trevora Connellyho do konce utkání. Kanada v dlouhé přesilovce dala tři branky a otočila skóre na svou stranu. Sympaticky hrající Američané stačili jen snížit, v závěru uzavřel svůj hattrick Gavin McKenna. Javorové listy finálové utkání vyhrály 6:4.

Konec zápasu.

59:50
    Na střídačce Kanady se už slaví! Kanaďané předvedli úžasný obrat a berou zlaté medaile.

59:30
    Kanada drží kotouč v obranném pásmu, mezitím to USA zkouší opět bez brankáře v šesti.

59:12
    Vyloučení v týmu USA:
    Teddy Stiga – 2 min., podrážení.

58:59
    James Hagens vypálil z úhlu do ramene brankáře. Následně ale Kanaďané mířili proti opuštěné brance, došlo tam k faulu.
    58:42 Gavin MCKENNA - 4:6

58:42
    Kanada právě vstřelila branku!
    Šestá branka je na světě a Kanada bude pravděpodobně za pár minut slavit titul mistrů světa! Carter George posunul puk na GAVINA MCKENNU, který z vlastního pásma trefil prázdnou svatyni a dokonal svůj dnešní hattrick. 4:6. Asistence: Carter George.

58:29
    Kashawn Aitcheson dostal puk do středního pásma, ale Kanada se bude muset bránit. Američané jsou opět v šesti.

58:07
    Čeká nás vhazování na středovém kruhu, americký brankář se vrátil mezi tři tyče.

57:58
    Carson Wetsch vystihl rozehrávku a pádil dopředu. Jeho rána od modré čáry jen těsně minula prázdnou bránu! Mohlo být rozhodnuto.

57:15
    Nick Kempf už je na střídačce, takže Spojené státy to zkouší v šesti!

57:15
    Kanaďané obloučkem vyhodili tak, aby se nemusel pískat icing. Následně modří vystřelili, Carter George zakročil lapačkou.

56:40
    Jsme už na konci 57. minuty, takže každou chvílí zřejmě USA odvolají brankáře. Čeká nás parádní koncovka.

56:16
    Brodie Ziemer se dostal k další ráně od modré čáry, ale jeho dělovku zablokoval obránce.
    55:36 Brodie ZIEMER - 4:5
    Marken.cz

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. Humphreys (Hensler, Connelly), 29. Eiserman (Hutson), 34. Hutson (Vansaghi, Skahan), 56. Ziemer (Emery, Hutson) – 26. Ritchie (Schaefer, Mews), 36. McKenna (Iginla, Mews), 51. McKenna (Iginla, Martone), 54. Beaudoin (Luchanko, Ritchie), 55. Iginla (McKenna, Mews), 59. McKenna (George)

USA: Kempf (Parsons) – Hutson, Emery, Skahan, Hensler, Laurila, Rheaume-Mullen, Whipple – Stiga (A), Hagens, Ziemer (C) – Eiserman, Bednarik, Plante (A) – Connelly, Humphreys, Mooney – McMorrow, Baker, Vansaghi – Van Vliet.
    Trenér: Nick Fohr

Kanada: George (Leenders) – Schaefer, Elick, Mews, Marrelli, Aitcheson, Brunicke, Gill – McKenna, Desnoyers, Martone (C) – Iginla, Luchanko, Ritchie – Vanacker, Josephson, Massé – Spence (A), Beaudoin, Wetsch (A) – Greentree.
    Trenér: Gardiner MacDougall

Rozhodčí: Oesterberg (SWE), Wedin (SWE) – Bedard (CAN), Strömberg (SWE)

Diváci: 5 800