Japonsko – Kanada 0:19 (kon.) | Itálie – Česko 1:4 (kon.) | Slovensko – Čína 0:10 (kon.)
USA – J. Korea 11:0 (kon.)
konec
USA
11:0 (8:0, 3:0, 0:0)
Jižní Korea
Neděle 05.05.2024, 21:30 • WinSport Arena, Calgary • MS v para hokeji • Skupina A
Partner:

Zápas je u konce. V třetí části už gól nepadl. USA už trochu šetřily síly a tak v poslední periodě vlastně Korea uhrála nejpříznivější výsledek, protože neinkasovala ani jeden gól. Celkově tedy Spojené státy mají po dvou kolech plný počet bodů a skóre 21:0, naopak Jižní Korea je bez bodu se skóre 0:21. Američané se o prvenství ve skupině utkají s Čínou, Koreu čeká souboj o třetí místo se Slovenskem. (23:15:39)

Začala třetí třetina.

Druhá třetina už co se týče střelby a branek tak aktivní nebyla. Spojené státy navýšily vedení pouze o tři góly a před poslední fází tak vedou 11:0.

30:00
    Druhá třetina skončila.
    24:14 Kevin MCKEE - 11:0

24:14
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Autorem branky je KEVIN MCKEE. Asistence: Travis Dodson a Benjamin Eustace.
    23:36 Benjamin MUSSELMAN - 10:0

23:36
    Autorem branky je BENJAMIN MUSSELMAN. Asistence: Jack Wallace.

19:54
    Vyloučení v týmu USA:
    Evan Nichols – 2 min, nesportovní chování.
    19:39 Malik JONES - 9:0

19:39
    Autorem branky je MALIK JONES.

15:01
    Začala druhá třetina.

První perioda je u konce. USA prokázalo jednoznačnou kvalitu, nasázelo rovnou osm branek, a o osudu zápasu rozhodlo už v první třetině.

15:00
    První třetina skončila.

14:41
    O Sok – 2 min, nedovolené bránění.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 4. Misiewicz (Pauls), 5. Nichols, 6. Misiewicz (Farmer, Wallace), 7. Dodson (McKee, Bolton), 9. Farmer (Wallace), 12. Farmer (Pauls), 13. Nichols (Farmer), 14. Eustace, 20. Jones, 24. Musselman (Wallace), 25. McKee (Dodson, Eustace)

USA: Lamarre (Lee) – Bolton, Grove, Wallace, Pausch /C/ – Farmer, Nichols, Jones – Roybal, Musselman, Misiewicz – Dodson, Eustace, McKee
    Trenér: David Hoff

Jižní Korea: Pong Dä-han (Čchoi Hjok-čun) – Čchoi Kwang-hjok, Song Je-ha, O Sok, Ju In-čchul, Kim Jong-song /C/ – Čang Dong-sin, Čung Sung-hwan, Čo Pchjong-sok – Rju Či-hjun, Kim In-kjum, Čang Čong-ho – Pak Sok
    Trenér: Kim Čung-ho

Rozhodčí: Webinger (CAN) – Blažek (CZE), Lunden (SWE)